We are a leading Manufacturer of eha earth-friendly mr & mrs classic coffee mugs for couple wedding gift made with rice husk, chai cup, coffee husk tea cup, customise classic eco mug with coaster 300 ml made from rice husk & bamboo fibers hot & cold drinks and earth-friendly comfy coffee cup 200 ml made with rice husk & bamboo fibers microwave safe from Bengaluru, India.





₹ 418 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Material | Rice Husk |
| Capacity | 300 ml |
| Insulation Type | Single Wall |
| Lid Type | Simple Lid |
| Features | Anti Rust, Unbreakable, BPA Free |
| Finish/Look | Matte |







₹ 33.90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 75 mL |
| Usage/Application | Hotel |
| Packaging Type | Box |
| length | 8 cm |
| Brand | Eha |






₹ 110 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Usage/Application | Gifting |
| Design | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| colors | Multicolor |










₹ 70.84 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Usage/Application | Gifting |
| Design | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Special Feature | Freezer Safe, Microwave Safe, Sustainable Material, Light Weight, Break Resistant |
| Product Dimensions | 9W x 7.5H Centimeters |
| Branding | Customizable Branding,logo |
Kavya N (RELATIONSHIP MANAGER)
Spectrus Sustainable Solutions Private Limited
1st Floor, No.1026,5th, Stage 2nd, Cross Beml, Layout Rajarajeshwari,Nagar,, Bengaluru - 560098, Karnataka, India


