Pioneers in the industry, we offer classic mug, big classic mug,, home storage organizer, mobile phone stand, earth friendly mixing serving bowl with lid microwave safe bowl storage bowls 1600ml and coaster, glass coaster, mug coaster from India.








₹ 95.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 300 ml |
| Usage/Application | Home |
| Size | 10 cm - 10 cm |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | One are More |
| Transparency | No |
| Weight G | 143 gram |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 221.12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Usage/Application | Home |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
| Product Type | Storage Organizer |
| Brand | Eha |
| Size | W6inc, L9inch, H5inch |
| Capacity | 3800ml |
| Finishing | made with with biocomposites |
| Features | Unbreakable, Microwave safe, Dishwasher safe. |
| Model Name/Number | HSN39241090 |






₹ 29.35 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Type | Mobile Stands |
| Extended Length | 2 inch |
| Folded Length | no |
| Product Weight | 80 gram |
| Design Type | round |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 228.30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Color | MUD |
| Size | 1600ML |
| Microwave Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Rice Husk Biocomposites |
| Product Dimensions | 17W x 12H Centimeters |
| Special Feature | Sturdy, Microwave Safe |







₹ 16.20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Type | Clossed |
| Size | 4 inch |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Square |
| Brand | Eha |
| Packaging Type | packing with cotton box |
| Drink Ware Type | Hot |
| Finishing | matte |
| Number Of Coaster | 1 |
| Double Sided | Yes |
Kavya N (RELATIONSHIP MANAGER)
Spectrus Sustainable Solutions Private Limited
1st Floor, No.1026,5th, Stage 2nd, Cross Beml, Layout Rajarajeshwari,Nagar,, Bengaluru - 560098, Karnataka, India



