Our range of products include serving tray,eco friendly try, bamboo fibers tray, snack plate 6 inch, earth friendly square tray for servingtea coffee snacks, serving tray, eco friendly tray for serving 17 inch made with coffee husk & rice husk for serving tea/coffee/snack and snack plate 8 inch snacks serving plate made with bamboo & rice husk fiber microwave safe plates.







₹ 287.91 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 300 ml |
| Length | 11 inch |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Hotel |
| Size | Medium |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 53.51 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Type | Decorative Trays |
| Length | 8 inch |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 127.60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Type | Decorative Trays |
| Length | 11 inch |
| Usage/Application | Restaurant |
| Size | Medium |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Microwave Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Dimensions | 29L x 29W x 2H Centimeters |
| Special Feature | Light Weight, Dishwasher Safe |








₹ 287.91 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 300 ml |
| Size | Large |
| Color | Brown |
| Shape | Rectangular |
| No. of Pieces | 1 |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Hotel |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 217.40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size | Large |
| Shape | Rectangular |
| Type | Decorative Trays |
| Usage/Application | Restaurant |
| Pattern | Plain |
| Microwave Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Material made frrom | Biocomposites made with bamboo fibers, rice husk, coffee husk and Polypropylene |
| Product Dimensions | 43L x 30W x 4H Centimeters |
| Occasion | All occasions |









₹ 60.90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Length | 8 inch |
| Usage/Application | Restaurant |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Dimensions | 20L x 20W x 0.3Th Centimeter |
| Special Feature | Refrigerator Safe, Suitable for hot and cold beverage, Microwave safe, Free from Formaldehyde, BPA |
Kavya N (RELATIONSHIP MANAGER)
Spectrus Sustainable Solutions Private Limited
1st Floor, No.1026,5th, Stage 2nd, Cross Beml, Layout Rajarajeshwari,Nagar,, Bengaluru - 560098, Karnataka, India




