Prominent & Leading Manufacturer from Bengaluru, we offer ecofriendly water bottle, earth friendly water bottal, eha earth friendly motiva insulated water bottle for office school with stainless steel inner, eha eco spring water bottle for office school with stainless steel made with rice husk, eha earth friendly hydralife insulated water bottle for office & schools 400 ml stainless steel, earth friendly insulated bottle for adults for office and gym made with rice husk biocomposite and eha earth friendly hydralife insulated water bottle for office & schools made with rice husk.









βΉ 459.60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| With Sipper | Yes |
| Color | Green |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 17.5 cm |





βΉ 485.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Capacity | 400ml |
| Material | Stainless Steel Inner |
| Insulation Type | Double Wall |
| Bottle Type | School Bottle |
| Lid Type | Screw Lid |
| Color | Multicolor |
| Leak Proof | Yes |
| Usage | School, Travel, Office, Home |




βΉ 560.65 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Capacity | 900 |
| Material Grade | βRice Husk Biocomposite |
| Insulation | Double Wall |
| Lid Type | Screw Cap |
| Finish | Matte |
| Branding Type | Laser Engraving, Screen Printing |
| Body Material | Stainless Steel |



βΉ 374.70 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 400 |
| Material Grade | SS 304 |
| Insulation | Double Wall |
| Lid Type | Screw Cap |
| Finish | Matte |
| Branding Type | Laser Engraving, Screen Printing |
| Body Material | Stainless Steel |






βΉ 560.65 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Capacity | 650 |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Biocomposite |
| Color | Multicolor |
| PackOf | 9 Pieces |
| Usage/Application | Office |








βΉ 444.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Capacity | 600ml |
| Material Grade | Biocomposite |
| Insulation | Double Wall |
| Lid Type | Screw Cap |
| Finish | Matte |
| Branding Type | Screen Printing, Laser Engraving |
| Body Material | Stainless Steel |





βΉ 387.30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 900 ml |
| Type | water Bottle |
| Wall Construction | Double Wall |
| Color | Multicolor |
| Cap Type | Screw Cap |
| Customization | Gift Packing, Logo Printing, Laser Engraving |
| Features | Infuser / Strainer, BPA-Free, Leak Proof, Carry Strap |





βΉ 444.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 600 ml |
| Type | Plain Flask |
| Material Grade | B |
| Wall Construction | Double Wall |
| Color | multicolor |
| Cap Type | Screw Cap |
| Body Finish | Matte |
| Customization | Logo Printing, Gift Packing, Laser Engraving |
| Features | Infuser / Strainer, Leak Proof, BPA-Free, Carry Strap |
Kavya N (RELATIONSHIP MANAGER)
Spectrus Sustainable Solutions Private Limited
1st Floor, No.1026,5th, Stage 2nd, Cross Beml, Layout Rajarajeshwari,Nagar,, Bengaluru - 560098, Karnataka, India






