Manufacturer of a wide range of products which include earth-friendly majestic coffee mug 375 ml made with rice husk & bamboo fibers microwave safe, retro mug, husky mug, earth friendly duo coffee mug 300 ml made with rice husk microwave safe for hot & cold beverages and customizable retro coffee mug with lid made with rice husk microwave safe mugs for corporate gifting.










₹ 92.60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Usage/Application | Gifting |
| Design | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Special Feature | Freezer Safe, Microwave Safe, Break Resistant |
| Product Dimensions | 12.5W x 9H Centimeters |
| Product Care Instructions | Machine Wash |








₹ 62.90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Home |
| Design | Round |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| length | 10 cm |









₹ 57.80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Gifting |
| Design | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Special Feature | Environmentally Friendly, Lightweight, Recyclable, Easy to Clean, Microwave Safe |
| Material Feature | Recyclable |
| Product Dimensions | 9.5W x 9H Centimeters |
| Item Weight | 0.08 Kilograms |





₹ 95.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Gifting |
| Country of Origin | Made in India |
| Special Feature | Microwave Safe, Scratch Resistant |
| Product Dimensions | 8.5W x 12.5H Centimeters |
| Finish Type | Matte |
Kavya N (RELATIONSHIP MANAGER)
Spectrus Sustainable Solutions Private Limited
1st Floor, No.1026,5th, Stage 2nd, Cross Beml, Layout Rajarajeshwari,Nagar,, Bengaluru - 560098, Karnataka, India


